Zde jsou ukázky stylu záznamu různých kapitol i celého filmu. Než si objednáte svého kameramana doporučuji zhlédnout celý videozáznam, jelikož někteří nabízí pouze videoklipy a ty jsou střiženy z těch nejlepších záběrů. Vytvořit kvalitní delší záznam vyžaduje kromě pořízení vhodných záběrů, také mnoho času ve střižně
Ukázky jsou pouze pro naše klienty!!!
Záběry z natáčení
Vynechané scény.jpg
Při natáčení svatebního dne není mnoho času a opakovat některé situace je téměř nemožné. Občas se podaří zaznamenat moment, který nebyl plánovaný, jinak řečeno nepovedený. I tyto záběry Vám mohu poskytnout v kapitole tzv. Záběry z natáčení. Při portrétovém focení a inscenovaném natáčení je více času pro dokonalejší záběr, proto je občas potřeba opakovat scénu. Zde mají novomanželé vážnější formality - obřad apd. již za sebou, jsou uvolněnější a vše probíhá s příjemnou náladou. Dokážu s Vámi vytvořit krásné kompoziční záběry, ale vdechnout do nich život dokážete jenom Vy. Určitě se neberte moc vážně a nenechte se negativně ovlivnit osobami jenž Vám budou diktovat, že vše trvá dlouho a musíte se vrátit na hostinu. Vše záleží na situaci - přejezdy, počasí... ale většinou mi postačí pro pořízení kvalitních záběrů do videoklipu cca 45 min. Zde přikládám ukázku z natáčení, ať vidíte, že stres není na místě, vždy si užijeme spousty legrace a Vy následně při sledování těchto nepovedených záběrů se do sytosti zasmějete. :-)
Svatební hry.jpg
Svatební hry jsou nedílnou součástí odpolední zábavy... Vhodné je hry a soutěže směřovat po svatební tanečku, když hosté mají zájem se účastnit. V pozdějších hodinách je lepší volit volnou zábavu.
Církevní obřad
církevní obřad ukázka.jpg
Církevní obřad je velmi pěkný, pro mne také lepší. Trvá déle a je více možností vytvořit záběry z různých úhlů. Vše zaznamenávám na externí mikrofon, aby dané proslovy a čtení dávalo smysl. Samozřejmě následný střih je situován, aby nebyl finální záznam příliš dlouhý. Rozlišují se dva druhy - bez a se mší. Můžeme se také předem domluvit jakou verzi budete požadovat, zda-li zkrácenější sestřih, či naopak co nejvíce událostí zaznamenat. 
I když ctím veškerá pravidla pohybování během církevního obřadu, možná bude vhodné se zmínit u pana oddávajícího o pobytu kameramana. Sám se většinou před obřadem optám, kde můžu a kde ne.
Celý svatební film
Svatební film 60min..jpg
Ukázka svatebního záznamu od 10h do 19h. Zde pod taktovkou svatební agentky, tudíž naplánováno díky zkušenostem, aby se vše zvládlo v klidu a bez starostí novomanželů a svatebních hostů.
Natáčení většinou začíná finálním líčením nevěsty. V této části také využiji  čas  k nasnímání samotných šatů, či doplňků. Případně odbíhám pro zachycení atmosféry Vaší rodiny v domě.
 
Pokud se ženich nachází v témž domě, nebo se připravuje v ne příliš velké vzdálenosti od nevěsty a čas nám to dovolí, zaznamenám krátký shot i z jeho příprav. Chlapi jsou stydlivější a často se nechtějí natáčet, ale když jsou svolní, jsou při tom samé legrácky a fajn atmosféra.  Aby taky ne, svatba musí být veselá  a  svatební  video samozřejmě také. Výborná je asistence, buď dobrého kamaráda, či svědka, nebo někoho blízkého z rodiny. Vše je následně uvolněné a pomoc je určitě vítána.
 
Záznam oblékání svatebních šatiček začíná, jakmile nevěsta pozve kameramana do místnosti. Můžeme začít až samotným šněrováním, nebo už tzv. soukáním se do šatů – zde mohou  vzniknou velmi zajímavé záběry. Zde je také vítána pomoc, ať už družiček, kamarádek, či maminek.
 
   Přípravy, svatební obřad i následná hostina zde probíhaly na jednom místě, tudíž byl dostatek času na předtáčky  místa svatebního obřadu, či svatební tabule. Samotný obřad snímám pokud možno v celém rozsahu s minimálními střihy, aby bylo vše důležité zachyceno. Máte-li při obřadu mnoho hostů ,  záznam gratulací zpravidla je nejbližší rodiny. Pokud však budete chtít zachytit všechny, není problém. Po obřadu se vytvoří špalír a následuje házení rýže, či okvětních lístků na novomanžele. Zde, záleží jaké máte akční svědky, přátel& eacu te;, mohou si pro Vás nachystat různé překvapen í, jako třeba v tomto filmu  “životní lávka“.
 
  Personál restaurace Vás přivítá, i zde zachytím vše podstatné, střepy štěstí atd…
 
  Jakmile všichni hosté usednou ke svatební tabuli, započnou proslovy, přípitek a společný oběd. Při záznamu společného  jezení polévky, zachytím pár záběrů ze  vhodného úhlu, samozřejmě tak, aby Vám to nebylo nepříjemné.
Po obědě následuje prodleva, kdy hosté jsou spokojeni a my společně s fotografem jedeme na oblíbené  místa k portrétovému focení. Zde i já si Vás “ukradnu“ na pár záběrů do následného videoklipu. Zpravidla mi stačí cca 40 min.
(Záběry je možno shlédnou ve svatebním klipu).
 
  Po návratu následuje novomanželský tanec. Jedna skladba přímo pro Vás a další s rodiči. Při této akci se většinou pohybuji v kruhu s vámi a zachycuji dění s vhodnými střihy na autentickou hrající skladbu. Plánujete-li svého DJ nebo kapelu je fajn vlastní-li  barevné  osvětlení. Krásně to dotváří atmosféru a celkový efekt záznamu je výborný.
 
  Krájení dortu je také velmi pěkná tradice. Novomanželé společně nakrojí cípek z dortu, který vzájemně ochutnají, tiše přihlížející hosté jen tiše závidí.
Další videozáznam se odehrává dle situace.  Pokud Vám chystají svědci, či jiní aktéři svatební zábavy ještě nějaké překvapení, nebo hry, je fajn  je  směrovat  do této části, kdy hosté ještě spolupracují. Zde již záleží na Vás,  do kdy budete chtít,  abych nerušeně dokumentoval zábavu.
 
    
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one